Hobby

Film Avatar: Istota wody – fabuła, aktorzy. Czy warto na niego pójść?

Avatar: Istota wody (oryg. Avatar: The Way of Water) jest amerykańskim filmem przygodowym, który na ekrany kin wszedł w 2022 roku. Stanowi on kontynuację pierwszej części filmu Avatar, który został wypuszczony w 2009 roku. Zobacz więcej informacji dotyczących filmu Avatar: Istota wody!

Jaka jest fabuła filmu Avatar: Istota wody?

Pierwsza część filmu Avatar w reżyserii Jamesa Camerona została wydana w 2009 roku i stał się on szybko jednym z najbardziej dochodowych filmów wszechczasów. Avatar jest znany z przełomowych efektów wizualnych 3D.

Akcja pierwszej części filmu rozgrywa się w połowie XXII wieku na planecie Pandora, zamieszkałej przez rdzenną humanoidalną rasę zwaną Na’vi. Historia opowiada o sparaliżowanym byłym żołnierzu piechoty morskiej, Jake’u Sullym, który zostaje zwerbowany do udziału w programie Avatar, projekcie, który umożliwia ludziom zdalne kontrolowanie zmodyfikowanych genetycznie ciał Na’vi zwanych awatarami.

W drugiej części Avatar: Istota wody Pandora znów jest zagrożona. Akcja rozgrywa się w 10 lat po zakończeniu pierwszej części filmu. Na planetę przybywa wroga korporacja, która zaczyna poszukiwać na niej cennych minerałów. Jack i Neytiri, bohaterowie znani z pierwszej części filmu, muszą opuścić zamieszkiwaną przez siebie wioskę, aby znaleźć pomoc w obronie swojej planety.

Avatar: Istota wody – główni aktorzy

W filmie zagrały same światowej sławy gwiazdy, między innymi:

 • Sam Worthington
 • Zoe Saldana
 • Sigourney Weaver
 • Stephen Lang
 • Cliff Curtis
 • Joel David Moore
 • CCH Pounder
 • Edie Falco
 • Jemaine Clement
 • Giovanni Ribisi
 • Kate Winslet

Kiedy miała miejsce premiera filmu Avatar: Istota wody?

Film Avatar: Istota wody wszedł na ekrany kin 6 grudnia 2022 roku, natomiast w kinach w Polsce można było zobaczyć go 16 grudnia 2022 roku.

Gdzie można zobaczyć film Avatar: Istota wody?

Osoby zainteresowane zobaczeniem filmu Avatar: Istota wody mogą obecnie udać się na niego do kin – jest on grany w wybranych kinach na terenie całej Polski. Również w niedługim czasie będzie można zobaczyć go na mniejszych ekranach telewizyjnych.

Jakie opinie ma film Avatar: Istota wody?

Zasadniczo film Avatar: Istota wody spotkał się z dobrym przyjęciem krytyków filmowych. Otrzymał on wiele pozytywnych recenzji, między innymi doceniany jest ze względu na swoje efekty specjalne.

Również Avatar: Istota wody zyskał wiele pozytywnych recenzji od widzów, z którymi można zapoznać się bliżej w internecie.

Czy film Avatar: Istota wody będzie miał kontynuację – Avatar 3?

James Cameron, reżyser serii Avatar, wskazał, że jeżeli pierwsza część filmu odniesie komercyjny sukces, będzie on chciał nakręcić dwie kolejne części.

Po wypuszczeniu do kin drugiej części Avatar: Istota wody pojawiły się zatem doniesienia na temat przygotowań do nakręcenia trzeciej części filmu. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, czego ma dotyczyć Avatar 3, ale można spodziewać się, że będzie on również wyjątkowym sukcesem.

Jednocześnie pojawiły się również doniesienia na temat kolejnych części filmów. Do kin może łącznie trafić nawet 7 części Avatara.

Możliwość komentowania Film Avatar: Istota wody – fabuła, aktorzy. Czy warto na niego pójść? została wyłączona