Zdrowie

Kiedy warto zastosować kuracje oczyszczające?

Czujesz się osłabiona? Masz problemy z zaparciami albo z zanieczyszczoną cerą? W takim przypadku warto pomyśleć o zastosowaniu kuracji oczyszczającej organizm. Czym dokładnie są tego typu kuracje? Kiedy warto je zastosować? Czy to dobry wybór dla każdego?

Czym jest kuracja oczyszczająca – detoks?

Chociaż organizm człowieka wyposażony jest w naturalne mechanizmy oczyszczające – są one realizowane przez wątrobę oraz nerki, to jednak często ich działanie nie jest wystarczające do tego, aby neutralizować toksyny, a które jesteśmy narażone każdego dnia.

Właśnie dlatego dzisiaj, gdy zewsząd otacza nas przetworzona żywność, zanieczyszczone powietrze, używki, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z kuracji oczyszczających organizm.

Pod pojęciem kuracji oczyszczającej znajdują się najczęściej specjalne diety określane także jako detoks organizmu. Ich celem jest pobudzenie pracy układu pokarmowego, który wpływa także na inne układy ciała, aby usunąć toksyczne produkty przemiany materii.

Jaki efekty daje stosowanie kuracji oczyszczających?

Stosowanie kuracji oczyszczających może zapewnić bardzo dobre rezultaty widoczne już po jednym dniu od rozpoczęcia detoksu.

Korzyści z kuracji oczyszczających:

  • przyspieszenie metabolizmu
  • zmniejszenie dolegliwości pokarmowych
  • redukcja ryzyka groźnych schorzeń cywilizacyjnych
  • poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci
  • zmniejszenie obrzęków
  • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów
  • więcej energii i witalności

Na czym polegają kuracje oczyszczające?

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama kuracji oczyszczających, które różnią się pomiędzy sobą stosowanymi produktami oraz czasem trwania.

Wśród popularnych kuracji znajdują się między innymi kuracje sokowe bazujące na piciu świeżo wyciskanych soków, diety owocowo-warzywne, dieta jabłkowa, dieta cytrynowa. Do kategorii kuracji oczyszczających zaliczane są również głodówki.

Dla osób, które dopiero pierwszy raz chcą skorzystać z kuracji oczyszczającej organizm, polecane są kuracje ekspresowe, które trwają najczęściej 1-2 dni.

Czy kuracje oczyszczające są bezpieczne?

Kuracje oczyszczające organizm niosą ze sobą wiele korzyści, jednak warto wskazać, że nie mogą być one stosowane u każdej osoby.

Przede wszystkim kuracja oczyszczająca nie jest zalecana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Również powinny unikać ich osoby z poważnymi schorzeniami przewlekłymi, w tym z nowotworami, niedoborami składników odżywczych, osoby w okresie rekonwalescencji.

2 komentarze