antena satelitarna
Różności

Montaż anteny satelitarnej – jak wybrać dobre miejsce?

Wybranie odpowiedniej pozycji do montażu anteny satelitarnej ma bardzo duże znaczenie. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze, aby antena mogła odbierać sygnał jak najlepszej jakości.

Antena satelitarna jest niezbędna do tego, aby odbierać telewizję satelitarną. Dzisiaj z takiej właśnie telewizji korzysta wiele osób zarówno w większych miastach, jak i w małych miejscowościach, gdzie do dyspozycji nie ma telewizji kablowej. Aby zacząć oglądać TV satelitarną, trzeba wybrać odpowiednie miejsce do montażu anteny. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Montaż anteny satelitarnej – miejsce na budynku

W większości przypadków montaż anteny satelitarnej następuje albo na ścianie budynku albo też na jego dachu. Dobór odpowiedniego miejsca będzie przy tym zależał od położenia budynku, gdyż antena satelitarna musi być skierowana w odpowiednie miejsce – w stronę satelity.

Gdy prowadzona jest instalacja anteny satelitarnej, należy też pamiętać o tym, że antena nie powinna znajdować się w miejscu przysłoniętym przez inne budynki czy drzewa, ponieważ będzie to powodowało zaburzenie odbioru sygnału.

Montaż anteny satelitarnej – narzędzia montażowe

Gdy udało się już wybrać odpowiednie miejsce do montażu anteny, można przystąpić do pracy. Tutaj konieczne będzie posiadanie odpowiednich narzędzi, w tym wiertarki, wkrętaka, a także drabiny, gdy antenę trzeba będzie zamontować na elewacji budynku.

Warto pamiętać o tym, że różne rodzaje materiałów budowlanych będą wymagały także różnych rodzajów kołków montażowych. Należy też odpowiednio zabezpieczyć miejsce montażu, aby nie naruszyć konstrukcji budynku oraz warstwy termoizolacyjnej.

Przeprowadzając montaż anten satelitarnych, należy zwrócić szczególną uwagę na informacje zawarte w instrukcji, jaka została dołączona do urządzenia.

Ustawienie anteny satelitarnej – kierunek i kąty ustawienia

Sam montaż anteny satelitarnej to jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ konieczne jest też jej właściwe ustawienie.

Odpowiednie ustawianie anten satelitarnych wymaga właściwego skierowania anteny w stronę satelity, biorąc pod uwagę odpowiednie kąty. Warto pamiętać o tym, że będą one inne dla różnych lokalizacji – dokładne informacje można znaleźć w internecie.

Przy ustawieniu anteny satelitarnej uwzględnia się:

  • kąt elewacji
  • kąt odchylenia polaryzacji
  • azymut

Prawidłowo przeprowadzony montaż oraz ustawianie anteny satelitarnej pozwala na uzyskanie odpowiedniej jakości odbioru.

Możliwość komentowania Montaż anteny satelitarnej – jak wybrać dobre miejsce? została wyłączona